714Products found
View
ImageNameSummaryPriceBuy
(2) Princi Kaspian - C. S. Lewis

Kodi: LB-437

700 L
(3) Udhëtimi i anijes me vela - C. S. Lewis

Kodi: LB-436

700 L
(5) Djaloshi dhe kali - C. S. Lewis

Kodi: LB-434

700 L
(6) Nipi i magjistarit - C. S. Lewis

Kodi: LB-433

600 L
(7) Beteja e fundit - C. S. Lewis

Kodi: LB-435

600 L
1 minute perralla

B2-138

1,000 L
100 Fjalet e para ne Anglisht

B2-59

250 L
100 menyra per te motivuar veten - Steve Chandler

Kodi: LB-283

800 L
101 fabula dhe perralla

B2-139

1,000 L
10X - Grant Cardone (Hard Cover)

Kodi: LB-65

Nr. faqesh: 262
Perktheu: David Hudhri
Viti i botimit: 2020

1,500 L
12 porositë Arbën Xhaferit - Rudina Xhunga

Kodi: LB-131

Viti i botimit: 2012
Nr. faqe: 196

800 L
1984 – George Orwell

LB-407

1,000 L
20 e ca, 20 e gjithcka - Christine Hassler

Kodi: LB-36

Nr. faqesh: 356
Perktheu: 213
Viti i botimit: Artan Duka

900 L
200 sekretet e suksesit - Robin Sharma

Kodi: LB-282

500 L
215 Fabula dhe Rrefenja

B2-113

800 L
30 gjëra që duhet t’i ketë dhe duhet t’i dijë çdo grua kur bëhet 30 vjeç - Redaktoret e Glamour & Pamela Redmond Satran

Kodi: LB-255

Nr. faqe: 180
Përkthyesi: Grup autoresh

800 L
39 fabula

B2-188

100 L
7 ne 1 Perralla, vell 1

B2-170

100 L
7 ne 1 Perralla, vell 2

B2-171

100 L
7 ne 1 Perralla, vell 3

B2-172

100 L
7 ne 1 Perralla, vell 4

B2-173

100 L
A është, vallë, njeri? - Primo Levi

Kodi: LB-295

700 L
ABC - Libri im i vogel

B2-45

100 L
Abetare per femijet e kopshteve

B2-66

250 L
AfËrdita diva 6 nga Joan Holub & SuzannE WilliamS

Kodi:K65-3

550 L
Ai që nuk dinte të dashuronte - Harold Robbins (AUTOR BESTSELLER)

Kodi: LB-8

Nr. faqesh: 740
Viti i botimit: 2011
Përktheu: Amik Kasoruho

1,500 L
Ajlen - Esmeralda Petrela

Kodi: LB-120

Viti i botimit: 2018
Nr. faqe: 328

1,200 L
Ajo e errëta - Enkelejd Lamaj

Kodi: LB-119

Viti i botimit: 2018
Nr. faqe: 316

700 L
Akustikë e përkryer - Daria Bignardi

Kodi: LB-208

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2014
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 244

700 L
Aladini

B2-165

100 L
Ana me sy të gjelbër - Sveva Casati Modignani

Kodi: LB-171

Viti i botimit: 2005
Përktheu: Guri Shyti
Nr. faqe: 480

950 L
Andersen - Perralla te zgjedhura

B2-87

500 L
Andersen - Perralla te zgjedhura

B2-114

800 L
Anija e nuseve - Jojo Moyes

Kodi: LB-89

1,200 L
Anija e pirateve - Perralla me forma

B2-44

250 L
Apelimi- John Grisham

Kodi: LB-229

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2009
Përktheu: Artan Meçi
Nr. faqe: 408

1,200 L
Armëpushimi - Primo Levi

Kodi: LB-254

Kategoria: Botime artistike
Koleksioni: Mozaik
Përkthyesi: Aida Baro
Titulli origjinal: La tregua
Viti botimit: 2018
Pesha: 284 g
Numri faqeve: 272

1,000 L
Aroma e gjetheve të limonit - Clara Sánchez

Kodi: LB-207

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2014
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 408

1,000 L
Artemis Fowl (1) Thesari i Popullit - Eoin Colfer

Kodi: LB-431

800 L
Artemis Fowl (2) Aksidenti Arktik - Eoin Colfer

Kodi: LB-430

700 L
Artemis Fowl (3) Kodi i përjetësisë - Eoin Colfer

Kodi: LB-432

800 L
Artemis Fowl (4) Mashtrimi i Opalit - Eoin Colfer

Kodi: LB-426

800 L
Artemis Fowl (5) Kolonia e humbur - Eoin Colfer

Kodi: LB-425

800 L
Artemis Fowl (6) Paradoksi i kohës - Eoin Colfer

Kodi: LB-427

800 L
Artemis Fowl (7) Sëmundja e Atlantidës - Eoin Colfer

Kodi: LB-423

800 L
Artemis Fowl (8) Gardiani i fundit - Eoin Colfer

Kodi: LB-224

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2016
Përktheu: Elona Mistrovica
Nr. faqe: 332

800 L
Arti i aktorit - Richard Boleslavsky

LB-396

700 L
Arti i brishte i not giving a f*ck - Mark Menson (NYT BESTSELLER)

Kodi: LB-15

Nr. faqesh: 219
Perktheu: Bledar Kurti
Viti i botimit: 2017

1,000 L
Arti per te fituar miq dhe pushtet - Dale Carnegie

Kodi: LB-30

Nr faqesh: 192
Perktheu: Artan Starvoi
Viti i botimit: 2006

600 L
Arti per tu bere i paharrueshem - Dale Carnegie

Kodi: LB-1

Nr. faqesh: 216
Viti i botimit: 2018
Perktheu: Erion Kristo

800 L
Artisti i botes fluturake - Kazuo Ishiguro (Fitues i cmimit Nobel 2017)

Kodi: LB-83

Nr. faqesh: 234
Perktheu: Loran Gami
Viti i botimit: 2019

1,000 L
As të parët, as të fundit - Esther Perel

Kodi: LB-12

Nr. faqesh: 346
Përktheu: Artan Miraka
Viti botimit: 2019

1,000 L
Asgje si kundervihet nates - Delphine de Vigan

Kodi: LB-72

Nr. faqesh: 376
Perktheu: Krenar Hadëri
Viti i botimit: 2016

1,000 L
Asgjë të re nga fronti i perëndimit - Erih Maria Remark

LB-351

700 L
Ashtu si dashurite - Javier Marias

Kodi: LB-33

Nr. faqesh: 315
Perktheu: Bashkim Shehu
Viti i botimit: 2019

1,200 L
Atdhedashuri - Andi Bejtja

Kodi: LB-117

Viti i botimit: 2019
Nr. faqe: 96

700 L
Ate nate e pashe - Drago Jancar

LB-378

700 L
Autiku dhe pëllumbi - RODAAN AL GALIDI

Kodi: LB-290

600 L
Bambi - Magjia e librave te pare

B2-43

300 L
Bambi - Perralla Magjepsese

B2-42

100 L
Bambi - Perralla te gezueshme

B2-174

100 L
Banda e fëmijëve - Roberto Saviano

Kodi: LB-163

Viti i botimit: 2018
Përktheu: Agim Doksani
Nr. faqe: 312

1,200 L
Bari - Autorë të ndryshëm

Kodi: LB-218

Gjinia: Poezi
Viti i botimit: 2014
Përktheu: Daut Gumeni
Nr. faqe: 76

500 L
Bashkëpunëtori - John Grisham

Kodi: LB-230

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2018
Përktheu: Taqo Trajçe
Nr. faqe: 416

Becoming - Michelle Obama

Kodi: LB-29

Nr. faqesh: 448
Perktheu: Ledia Agolli
Viti i botimit: 2019

1,800 L
Besnikëri - Marco Missiroli

Kodi: LB-157

Viti i botimit: 2020
Përktheu: Agim Doksani
Nr. faqe: 232

1,000 L
Besoni ne veten tuaj - Jasmin Kirkbirde

Kodi: LB-181

Nr faqesh: 160
Viti i botimit: 2017

800 L
Bij dhe dashnore - D.H. LAWRENCE (Klasiket Boterore)

Kodi: LB-51

Nr. faqesh: 526
Perktheu: Krenar Hadëri
Viti i botimit: 2016

1,200 L
Bija e Fatit - Isabel Allende

Kodi: LB-99

Perktheu: Amik Kasoruho
Nr. faqesh: 480
Viti i botimit: 2018
Shtepia botuese: Dudaj

1,100 L
Binjakja e heshtur - S. K. Tremayne

LB-371

1,000 L
Binjaku i tretë - Ken Follett

Kodi: LB-185

Viti i botimit: 2006
Përktheu: Elona Mistrovica
Nr. faqe: 432

900 L
Blu Safiri - Kerstin Gier

Kodi: LB-14

Nr. faqesh: 316
Perktheu: Irena Nasi
Viti i botimit: 2019

1,000 L
Bombe ne Beograd - Albatros Rexhaj

Kodi: LB-130

Viti i botimit: 2012
Nr. faqe: 248

800 L
Borebardha - Libri im i vogel

B2-53

100 L
Borebardha dhe 7 xhuxhat

B2-175

100 L
Borebardha dhe shtate xhuxhat - Perralla magjepsese

B2-41

100 L
Bota e ngjyrave 1

B2-83

300 L
Bota e ngjyrave 2

B2-84

300 L
Bota e ngjyrave 3

B2-85

300 L
Bota e ngjyrave 4

B2-86

300 L
Bota sipas Garpit - John Irving

Kodi: LB-293

1,200 L
Bukë me sallam - Charles Bukowski

Kodi: LB-297

1,000 L
Bukuroshja e fjetur - Libri im i vogel

B2-52

100 L
Bukuroshja e fjetur - Perrallat magjepsese

B2-40

100 L
Bulevardi i Peste - Candace Bushnell (AUTORE BESTSELLER)

Kodi: LB-7

Nr. faqesh: 520
Viti i botimit: 2013
Perktheu: Margarita Sulaj Skenderi

1,200 L
Burra që urrejnë gratë - Stieg Larsson

Kodi: LB-198

Viti i botimit: 2010
Përktheu: Alina Karaulli
Nr. faqe: 504

1,200 L
Burri qe kqyr - Alberto Moravia

LB-369

800 L
Burri që nuk ishte vrasës - Hjorth & Rosenfeldt

Kodi: LB-158

Viti i botimit: 2019
Përktheu: Rezarta Reimann
Nr. faqe: 542

1,400 L
Burri qe vezhgonte grate - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

LB-438

1,400 L
Busulla e artë - Philip Pullman

Kodi: LB-424

800 L
Çaste - Lindita Arapi

Kodi: LB-121

Viti i botimit: 2017
Nr. faqe: 212

800 L
Cdo gje eshte f*cked - Mark Menson

Kodi: LB-16

Nr. faqesh: 336
Perktheu: Bledar Kurti
Viti i botimit: 2019

1,000 L
Çelësat e Mbretërisë nga Arçibald Xhozef Kronin

Kodi:K65-6

1,200 L
Celulari - Stephen King (Nr. 1 NY Times BESTSELLER)

Kodi: LB-11

Nr. faqesh: 428
Viti i botimit: 2010
Përktheu: Haki Shtalbi

1,000 L
Cfare te presesh kur pret nje femije - Heidi Murkoff & Sharon Mazel (BESTSELLER)

Kodi: LB-31

Nr. faqesh: 633
Perktheu: Lira Sejdini
Viti i botimit: 2019

2,000 L
Chanel, Nje jete si ne perralle - Alfonso Signorini

Kodi: LB-35

Nr. faqesh: 256
Perktheu: Albana Nexhipi
Viti i botimit: 2010

800 L
Cirku - Ngjyrat e jetes

B2-189

100 L
CITY - Alessandro Baricco

Kodi: LB-159

Viti i botimit: 2018
Përktheu: Mimoza Hysa
Nr. faqe: 340

1,100 L
Çunat nuk qajnë - Malorie Blackman

LB-380

900 L
Damka e turpit - Nathaniel Hawthorne

LB-410

800 L
Darka e fundit - Anita Varosi

Kodi: LB-118

Viti i botimit: 2017
Nr. faqe: 316

900 L
Dashnori i Kines se Veriut - Marguerite Duras

LB-389

800 L
Dashnori Japonez - Isabel Allende

Kodi: LB-100

Perktheu: Adrian Beshaj
Viti i botimit: 2019
Nr. faqesh: 328
Shtepia Botuese: Dudaj

1,200 L
Dashuri apo urrejtje? - Brunilda Zllami

Kodi: LB-132

Viti i botimit: 2005
Nr. faqe: 232

750 L
Dashuri në kohën e komunizmit - Bessa Myftiu

Kodi: LB-133

Viti i botimit: 2015
Përktheu: Blerta Hyska
Nr. faqe: 208

1,000 L
Dashuri, shpresë, dritë - Angela Martini

LB-401

1,200 L
Dashuria mbi gjithcka - Katie Kacvinsky

Kodi: LB-25

Nr. faqesh: 216
Perktheu: Gerta Jazaj
Viti i botimit: 2018

800 L
Dashuria qe meriton - Daria Bignardi

Kodi: LB-28

Nr faqesh: 286
Perktheu: Lura Baçi
Viti i botimit: 2016

1,000 L
Delikatesa - David Foenkinos

Kodi: LB-24

Nr. faqesh: 194
Perktheu: Edmond Tupja
Viti i botimit: 2013

800 L
Deri në frymën e fundit - ANNE SWÄRD

Kodi: LB-249

Numri faqeve: 292
Përkthyesi: Entela Tabaku
Titulli origjinal: Till sista andetaget
Viti botimit: 2020

1,000 L
Dëshmitari i akuzës - Agatha Christie

LB-358

800 L
Deti i paanë i Sargaseve - JEAN RHYS

Kodi: LB-292

800 L
Detyre mbreterore - Paul Burrell (Biografi: Princesha Diana)

Kodi: LB-95

Nr. faqesh: 430
Perktheu: Pranvera Xhelo
Viti i botimit: 2005

1,100 L
Dhe nuk mbeti me askush - Agatha Christie

LB-360

800 L
Dhimbja - Marguerite Duras

LB-387

700 L
Dhjete e gjysme e mbremjes - Marguerite Duras

LB-388

600 L
Dhoma e endeses - Cristina Caboni
LB-363
1,000 L
Dhoma e gazit - John Grisham

Kodi: LB-236

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2010
Përktheu: Alina Karaulli
Nr. faqe: 576

1,000 L
Diabolus - Dan Brown

Kodi: LB-238

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2006
Përktheu: Amik Kasoruho
Nr. faqe: 432

1,200 L
Diçka e shkruar - Emanuele Trevi

Kodi: LB-189

Viti i botimit: 2014
Përktheu: Agim Doksani
Nr. faqe: 236

800 L
Dieta 17 ditore - Mike Moreno

Kodi: LB-308

800 L
Dikur ishim bashkë… - Brunilda Zllami

Kodi: LB-134

Viti i botimit: 2005
Nr. faqe: 390

1,000 L
Dinosauret - Ngjyrat e jetes

B2-190

100 L
Dinozauret e Jurasikut

B2-108

700 L
Dita e mbetur - Kasuo Ishiguro (Fitues i cmimit Nobel 2017)

Kodi: LB-81

Nr. faqesh: 278
Perktheu: Parid Teferiçi
Viti i botimit: 2018

1,000 L
Ditar dashurie i një shkrimtari - Albatros Rexhaj

Kodi:
Viti i botimit: 2012
Nr. faqe: 160

700 L
Ditari i një trupi - Daniel Pennac

Kodi: LB-303

1,000 L
Ditë e bardhë e fyer - Elvira Dones

Kodi: LB-135

Viti i botimit: 2009
Nr. faqe: 364

750 L
Djalli që pagova për këshillë - Jeta Vojkollari

Kodi: LB-136

Viti i botimit: 2014
Nr. faqe: 132

900 L
Dje, sot, nesër - Sophia Loren

Kodi: LB-306

1,000 L
Djemtë e Belanos - Andrea Vitali

Kodi: LB-173

Viti i botimit: 2016
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 396

1,100 L
Djemte e pashem - Delphine de Vigan (Koleksioni Lotus)

Kodi: LB-73

Nr. faqesh: 183
Perktheu: Edis Dibra
Viti i botimit: 2013

500 L
Dopio gjashta - Darien Levani

Kodi: LB-304

700 L
Dora tjetër - Chris Cleave

LB-411

1,000 L
Dritat ne shtepite e te tjereve - Chiara Gamberale

Kodi: LB-21

Nr. faqesh: 404
Perktheu: Beti Njuma
Viti i botimit: 2016

1,000 L
E bardha dhe e zeza - Malorie Blackman

LB-382

900 L
E bardhë si qumështi, e kuqe si gjaku - Alessandro D’Avenia

Kodi: LB-191

Viti i botimit: 2012
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 272

800 L
E fiksuar pas dyqaneve - Sophie Kinsella

LB-357

800 L
E fiksuar pas dyqaneve per beben - Sophie Kinsella

LB-353

1,000 L
E fshehta e Leonisë - Sveva Casati Modignani

Kodi: LB-182

Viti i botimit: 2014
Përktheu: Reinold Bakalli
Nr. faqe: 388

1,200 L
E fshehta e ngjyrave 4-5 vjec

B2-195

100 L
E fshehta e ngjyrave 5-6 vjec

B2-193

100 L
E fshehta e ngjyrave 6-7 vjec

B2-192

100 L
E fshehta e ngjyrave 7-8 vjec

B2-194

100 L
E gjitha jete - Fabio Volo

Kodi: LB-153

Viti i botimit: 2017
Përktheu: Anja Cura
Nr. faqe: 236

1,100 L
E kuqe rubini - Kerstin Gier

Kodi: LB-13

Nr. faqesh: 304
Perktheu: Afrim Koçi
Viti i botimit: 2017

900 L
E mban dot nje te fshehte? - Sophie Kinsella

LB-341

800 L
E premte pasdite - Brunilda Zllami

Kodi: LB-137

Viti i botimit: 2016
Nr. faqe: 480

1,200 L
E shoh cfare po mendon - Joe Navarro

Kodi: LB-43

Nr. faqesh: 420
Perktheu: Gjergj Kaftani

1,200 L
E vetmja dashuri - Laurence Plazenet

Kodi: LB-22

Nr. faqesh: 142
Perktheu: Afrim Koçi
Viti i botimit: 2017

600 L
Ebardha dhe kuqaloshja

B2-191

100 L
Edhe një shqip. 31 intervista, Rudina Xhunga

K58-4

1,200 L
Edhe une ndihmoj

B2-39

300 L
Edith - Albatros Rexhaj

Kodi: LB-152

Viti i botimit: 2013
Nr. faqe: 260

700 L
Egoja është armiku - Ryan Holiday

Kodi: LB-280

1,000 L
Einstein, jeta dhe universi i tij - Walter Isaacson

Kodi: LB-279

2,000 L
Eja me mua - Roberto Saviano

Kodi: LB-177

Viti i botimit: 2011
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 184

750 L
Ema - Jane Austen (Koleksioni Lotus)

Kodi: LB-71

Nr. faqesh: 464
Perktheu: Ledia Dushi
Viti i botimit: 2014

1,000 L
Ëmbëlsia e jetës - Paulus Hochgatterer

Kodi: LB-168

Viti i botimit: 2017
Përktheu: Sokol Mici
Nr. faqe: 304

1,100 L
Emri i trendafilit - Umberto Eco

LB-349

1,500 L
Enciklopedia ime e madhe e Dijes

B2-131

1,000 L
Enciklopedia ime e madhe e Eksperimenteve shkencore

B2-130

1,000 L
Enciklopedia ime e madhe e Hapesires dhe Universit

B2-129

1,000 L
Enciklopedia ime e madhe e Kafsheve

B2-127

1,000 L
Enciklopedia ime e madhe Natyres

B2-128

1,000 L
Enderr - Arthur Schnitzler (Klasiket boterore)

Kodi: LB-52

Nr. faqesh: 136
Perktheu: Afrim Koçi
Viti i botimit: 2015

600 L
Endri Xhaferaj - Tranzit

Kodi: LB-114

Viti i botimit: 2019
Nr. faqe: 156

700 L
Ëndrra nga im atë - Barack Obama

Kodi: LB-247

Viti i botimit: 2011
Përktheu: Diana Ndroqi Dibra
Nr. faqe: 500

1,500 L
Engjëj dhe djaj - Dan Brown

Kodi: LB-240

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2005
Përktheu: Amik Kasoruho
Nr. faqe: 480

1,100 L
Enigma e një fundi - Julian Barnes

Kodi: LB-296

800 L
Fabula te zgjedhura

B2-115

800 L
Faktori Ҫërçill - Boris Johnson

Kodi: LB-93

1,500 L
Fashion Stars +150 stickers

B2-70

300 L
Fashion stars +150 stickers

B2-71

300 L
Fashion Stars - Arti i madh i zbukurimit te thonjve +200 stickers

B2-69

300 L
Fashion Stars - Makeup dhe Manikyre +250 stickers

B2-68

300 L
Fate dhe shtrengata - Lauren Groff

LB-392

1,400 L
Femrat - CHARLES BUKOWSKI

Kodi: LB-287

1,000 L
Ferri - Dan Brown

Kodi: LB-239

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2013
Përktheu: Taqo Trajçe
Nr. faqe: 600

1,500 L
Festa e Mama Zanes - Perralla me forma

B2-38

250 L
Fillo me pse - Simon Sinek

Kodi: LB-42

Nr. faqesh: 297
Perktheu: Granit Zela

1,000 L
Fillo me pse – Simon Sinek

Kodi: LB-42

Nr. faqesh: 297
Perktheu: Granit Zela

1,000 L
Firma - John Grisham

Kodi: LB-235

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2009
Përktheu: Margarita Sulaj Skënderi
Nr. faqe: 496

1,000 L
Fjalori i te vegjelve - Alfabeti

B2-36

300 L
Fjalori i te vegjelve - Fjalet e para

B2-37

300 L
Fjalori i te vegjelve - Ngjyrat dhe te kundertat

B2-27

300 L
Fjalori i te vegjelve - Numrat

B2-25

300 L
Fjalori im i pare i ilustruar Anglisht-Shqip

B2-140

1,000 L
Fjongoja e kuqe

B2-116

800 L
Forca e karakterit - Angela Duckworth

Kodi: LB-278

1,200 L
Fort do të të mbërthej o jetë… - Selvi Beçaj

Kodi: LB-219

Gjinia: Poezi
Viti i botimit: 2013
Nr. faqe: 96

700 L
Frike ne Parajse

B2-88

500 L
Frutat - Libri im i vogel

B2-51

100 L
Frutat dhe perimet - Libri im i vogel

B2-35

100 L
Fundamentalist pa dashje - MOHSIN HAMID

Kodi: LB-298

700 L
Fundjava - Bernhard Schlink

Kodi: LB-205

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2014
Përktheu: Irena Nasi
Nr. faqe: 260

800 L
Fuqia - Rhonda Byrne

Kodi: LB-47

Nr. faqesh: 272
Perktheu: Juliana Nikolla
Viti i botimit: 2017

1,200 L
Genghis Khan dhe krijimi i botes moderne - Jack Weatherford

Kodi: LB-276

Nr faqesh: 424

1,500 L
Gersheteza

B2-167

100 L
Gishteza

B2-176

100 L
Gishtoja

B2-166

100 L
Gjak si boja - Cornelia Funke

Kodi: LB-421

1,200 L
Gjigandi i fjetur - Kazuo Ishiguro (Fitues i cmimit Nobel 2017)

Kodi: LB-82

Nr. faqesh: 350
Perktheu: Renato Kalemi
Viti i botimit: 2019

1,000 L
Gjiri i argjendte - Jojo Moyes

Kodi: LB-87

Viti i publikimit: 2018
Numri i Faqeve: 354

1,200 L
Gjuha e fshehte e luleve - Vanessa Diffenbaugh

Kodi: LB-6

Nr faqesh: 356
Viti i botimit: 2014
Perktheu: Adrian Beshaj

1,100 L
Gjurmët e mesnatës - Emilian Shabani

Kodi: LB-115

Viti i botimit: 2019
Nr. faqe: 340

1,000 L
Gjysmegri - Sally Green

Kodi: LB-225

Gjinia: Roman
Viti i botimit: 2016
Përktheu: Leonard Doka
Nr. faqe: 360

1,000 L
Gjysmëhumburi - Sally Green

Kodi: LB-223

Gjinia: Trilogji
Viti i botimit: 2019
Përktheu: Leonard Doka
Nr. faqe: 312

1,000 L
Gjysmëkeqi - Sally Green

Kodi: LB-225

Gjinia: RomanTrilogji
Viti i botimit: 2015
Përktheu: Leonard Doka
Nr. faqe: 332

1,000 L
Gra te veshtira - Roxane Gay

Kodi: LB-40

Nr. faqesh: 320
Perktheu: Granit Zela

1,000 L
Guri i durimit - Atiq Rahimi

Kodi: LB-184

Viti i botimit: 2010
Përktheu: Klara Lagji
Nr. faqe: 124

600 L
Guximi per te shpresuar - Barack Obama

Kodi: LB-49

Nr. faqesh: 428
Perktheu: Diana Ndroqi Dibra
Viti i botimit: 2008

1,000 L
Haga e Ramush Haradinaj nga Michael O'Reilly

Kodi: K58-15

900 L
Hakmarrja - Jo Nesbø

Kodi: LB-161

Viti i botimit: 2019
Përktheu: Agim Doksani
Nr. faqe: 504

1,200 L
Hakmarrja vishet me Prada - Lauren Weisberger

Kodi: LB-75

Nr. faqesh: 404
Perktheu: Edlira Keta
Viti i botimit: 2014

1,000 L
Hana - Elvira Dones

Kodi: LB-138

Viti i botimit: 2012
Përktheu: Roland Sejko
Nr. faqe: 224

800 L
Harku i triumfit - Erich Maria Remarque

LB-340

900 L
Hide mbi kalldrëm - Tom Kuka

LB-408

800 L
Hija e Erës - Carlos Ruiz Zafon

LB-319

1,250 L
Hijet kanë frikë të rrijnë vetëm - Anita Varosi

Kodi: LB-124

Viti i botimit: 2016
Nr. faqe: 360

1,000 L
Hirushja

B2-164

100 L
Hirushja - Liber zanor

B2-106

600 L
Hirushja - Perralla magjepsese

B2-34

100 L
Histori arratie e qëndrese - Elena Ferrante

Kodi: LB-64

Nr. faqesh: 430
Perktheu: Agim Doksani
Viti i botimit: 2017