61Products found
View
ImageNameSummaryPriceBuy
A është, vallë, njeri? - Primo Levi

Kodi: LB-295

700 L
Armëpushimi - Primo Levi

Kodi: LB-254

Kategoria: Botime artistike
Koleksioni: Mozaik
Përkthyesi: Aida Baro
Titulli origjinal: La tregua
Viti botimit: 2018
Pesha: 284 g
Numri faqeve: 272

1,000 L
Arti i aktorit - Richard Boleslavsky

LB-396

700 L
Artisti i botes fluturake - Kazuo Ishiguro (Fitues i cmimit Nobel 2017)

Kodi: LB-83

Nr. faqesh: 234
Perktheu: Loran Gami
Viti i botimit: 2019

1,000 L
Autiku dhe pëllumbi - RODAAN AL GALIDI

Kodi: LB-290

600 L
Bota sipas Garpit - John Irving

Kodi: LB-293

1,200 L
Bukë me sallam - Charles Bukowski

Kodi: LB-297

1,000 L
Burri qe kqyr - Alberto Moravia

LB-369

800 L
Burri qe vezhgonte grate - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

LB-438

1,400 L
Çunat nuk qajnë - Malorie Blackman

LB-380

900 L
Dashnori i Kines se Veriut - Marguerite Duras

LB-389

800 L
Deri në frymën e fundit - ANNE SWÄRD

Kodi: LB-249

Numri faqeve: 292
Përkthyesi: Entela Tabaku
Titulli origjinal: Till sista andetaget
Viti botimit: 2020

1,000 L
Deti i paanë i Sargaseve - JEAN RHYS

Kodi: LB-292

800 L
Dhimbja - Marguerite Duras

LB-387

700 L
Dhjete e gjysme e mbremjes - Marguerite Duras

LB-388

600 L
Dhoma e endeses - Cristina Caboni
LB-363
1,000 L
Ditari i një trupi - Daniel Pennac

Kodi: LB-303

1,000 L
Dopio gjashta - Darien Levani

Kodi: LB-304

700 L
Dora tjetër - Chris Cleave

LB-411

1,000 L
E bardha dhe e zeza - Malorie Blackman

LB-382

900 L
Enigma e një fundi - Julian Barnes

Kodi: LB-296

800 L
Femrat - CHARLES BUKOWSKI

Kodi: LB-287

1,000 L
Fundamentalist pa dashje - MOHSIN HAMID

Kodi: LB-298

700 L
Gjigandi i fjetur - Kazuo Ishiguro (Fitues i cmimit Nobel 2017)

Kodi: LB-82

Nr. faqesh: 350
Perktheu: Renato Kalemi
Viti i botimit: 2019

1,000 L
Harku i triumfit - Erich Maria Remarque

LB-340

900 L
Historia e vajzes se humbur - Elena Ferrante

Kodi: LB-62

Nr. faqesh: 490
Perktheu: Agim Doksani
Viti i botimit: 2018

1,200 L
Hollywood - CHARLES BUKOWSKI

Kodi: LB-250

Përkthyesi: Iris Sojli
Titulli origjinal: Hollywood
Viti botimit: 2019
Pesha: 309 g
Numri faqeve: 246

1,000 L
Indeksi mesatar i lumturisë - DAVID MACHADO

Kodi: LB-251

Koleksioni: Mozaik
Përkthyesi: Ilirjana Agalliu
Titulli origjinal: Indice medio de felicidade
Viti botimit: 2018
Pesha: 300 g
Numri faqeve: 262

800 L
Ishulli i Dështimit - Ina Vëllçanova

LB-377

700 L
Jeta e gënjeshtërt e të rriturve - Elena Ferrante

LB-440

1,400 L
Jo gjithë dritën mund ta shohim - Anthony Doerr

LB-398

1,400 L
Keqkuptimi dhe balloja - Irene Nemirovsky

LB-368

800 L
Kohe per te jetuar, kohe per te vdekur - Erich Maria Remarque

LB-338

1,000 L
Lehtësia e padurueshme e qenies - Milan Kundera

LB-383

1,250 L
Mami, une dhe mami - Maya Angelou (Koleksioni Lotus)

Kodi: LB-23

Nr. faqesh: 178
Perktheu: Jerina Dushku
Viti i botimit: 2019

800 L
Me thuaj kush jam - Julia Navarro

LB-336

1,800 L
Mosdija - Milan Kundera

LB-384

800 L
Ne teh te thikes - Malorie Blackman

LB-381

900 L
Numri zero - Umberto Eco

LB-342

1,000 L
Ora e ligë - Tom Kuka

LB-405

800 L
Pa frymë - Lorenzo Amurri

Kodi: LB-252

Kategoria: Botime artistike
Koleksioni: Mozaik
Përkthyesi: Beti Njuma
Titulli origjinal: Apnea
Viti botimit: 2018
Pesha: 400 g
Numri faqeve: 248

800 L
Porosia e tete - Anne Holt

LB-372

900 L
Posta - CHARLES BUKOWSKI

Kodi: LB-286

800 L
Qello, tashme jam i vdekur - Julia Navarro

LB-325

1,800 L
Rebelimi i Lulus - Albatros Rexhaj

Kodi: LB-299

700 L
Shakaja - Milan Kundera

LB-385

1,000 L
Sharlota - David Foenkinos

Kodi: LB-291

800 L
Shtëpia në udhëkryq - Vassilis Vassilikos

LB-375

700 L
Sytë e verdhë të krokodilëve - KATHERINE PANCOL

Kodi: LB-294

1,200 L
Te bukur dhe te mallkuar - F. Scott Fitzgerald (Klasiket boterore)

Kodi: LB-50

Nr. faqesh: 438
Perktheu: Alina Karaulli
Viti i botimit: 2019

1,200 L
Une e di pse kendon zogu ne kafaz - Maya Angelou (Koleksioni Lotus)

Kodi: LB-69

Nr. faqesh: 326
Perktheu: Parid Teferiçi
Viti i botimit: 2020

1,000 L
Vajzat e Ballkonit - Edmond Tupja (Pseudoroman)

Kodi: LB-301

700 L
Varreza e Prages - Umberto Eco

LB-343

1,250 L
Vendi ku nuk vdiset kurrë - Ornela Vorpsi

LB-402

800 L
Viljevo - Luka Bekavac

Kodi: LB-253

Kategoria: Botime artistike
Koleksioni: Mozaik
Përkthyesi: Ben Andoni
Titulli origjinal: Viljevo
Viti botimit: 2018
Pesha: 390 g
Numri faqeve: 224

800 L
Virgjeresha holandeze - Marente De Moor

LB-374

800 L
Vrasësi i verbër - MARGARET ARTWOOD

Kodi: LB-285

1,400 L
Ylber hëne - EMMANUELLE PAGANO

Kodi: LB-289

600 L
Zemra vërtitëse - Donal Ryan

Kodi: LB-288

600 L
Zigzage takimesh - David Foenkinos

Kodi: LB-300

800 L
Zonja Z - Albatros Rexhaj

Kodi: LB-302

800 L

Menu