Anija e nuseve – Jojo Moyes

1,200 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-89

Categories: ,

Një histori njerëzore e bukur dhe tejet emocionuese. Personazhe që të mbeten gjatë në mendje dhe një dramë
që nuk është përshkruar ndonjëherë…

…I tregoi Xheniferit se kishte vrapuar për gati dy kilometra, pasi kontrolloi anijen dhe kuptoi që ajo kishte ikur. Gjatë kohës, thërriste emrin e saj. Frensis! Frensis! Frensis!

Të njëjtën gjë bëri edhe kur zbriti, duke çarë mes njerëzve në mol, duke vrapuar andej këtej, duke shtyrë të tjerët nga rruga, i veshur me uniformën e ndotur dhe i bërë qull në djersë.

Emocionet përreth ishin aq të forta saqë askush nuk ia vuri veshin. Thirri sa u ngjir. Vrapoi sa po i dhembte gjoksi. Pastaj, i dëshpëruar, hoqi dorë dhe u mbështet me duart mbi gjunjë, turma nisi të rrallohej dhe ia zunë rastësisht sytë. Një siluetë e gjatë, që rrinte me valixhen e çantën te këmbët, me shpinë nga deti, me sytë nga atdheu i ri..

Be the first to review “Anija e nuseve – Jojo Moyes”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.08 4.08 rating from 12 reviews

Menuja kryesore

Anija e nuseve - Jojo Moyes

1,200 L

Add to Cart