Ashtu si dashurite – Javier Marias

1,200 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-33

Nr. faqesh: 315
Perktheu: Bashkim Shehu
Viti i botimit: 2019

Libër që magjeps dhe hipnotizon lexuesin.
Një histori që nis me shpresën e një fundi të lumtur.
Gjithcka thyhet kur papritur ai vdes…

Në një kafe në Madrid, çdo ditë Maria Dolz vëzhgon dy të panjohur, një burrë e një grua, dhe mahnitet nga lumturia që ata rrezatojnë. Si të ishin personazhet e dashur të një romani, i uron çiftit “gjithë të mirat e botes” e shpreson që historia e tyre të jetojë përherë në lumturi.

Por mundësia e një fundi të tillë, copëtohet befas në një mënyrë brutale, sepse burri, Miguel Desvern, vritet në mënyrë krejt rastësore. Pak kohë më pas, papritur, kjo ngjarje tragjike po në dukje e qartë, rikthehet duke e përfshirë Marian e duke ia zbehur të gjitha siguritë, aq sa ajo arrin të pyesë veten nëse ai realitet i përgjuar së jashtmi në atë kafe nuk ishte veçse maskimi i një tjetri, i fshehtë dhe misterioz.

Be the first to review “Ashtu si dashurite – Javier Marias”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.44 4.44 rating from 9 reviews

Menuja kryesore

Ashtu si dashurite - Javier Marias

1,200 L

Add to Cart