Marylin, Te jetosh dhe te vdesesh per dashurine – Alfonso Signorini

1,000 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-34

Nr. faqesh: 288
Viti i botimit: 2013
Perktheu: Beti Njuma

Categories: ,

Pershkrimi

Ky libër ka dy protagonistë: Marilyn Monroe dhe dashurinë. Dashurinë e kërkuar, të përgjëruar, të abuzuar, të dështuar, të papritur, iluzive, të zbuluar dhe të humbur. Dashurinë që të bën të jetosh e të vdesësh. Dashurinë e mohuar të fëmijërisë, çmendurinë e së ëmës, jetimoren dhe dhunën seksuale.

Ishte dashuri apo u bë e tillë më vonë ajo për kampionin e bejsbollit Joe DiMaggio? Zgjodhi dashurinë atë ditë që Aristotele Onassis i bëri atë propozim të rëndë: për të ngritur imazhin e Principatës së Monakos , donte që të bëhej gruaja e Ranierit. Por jo, ajo zgjodhi të martohej me Arthur Miller. Pati edhe dashuri kalimtare me Yves Montrand, Tony Curtis, Marlon Brando. Dhe miku Frank Sinatra bëri kodoshin me John Kennedy-n duke i hapur dyert e ëndrrës së fundit. Kënga legjendare “Happy Bithday Mr. President” që xhindosi zonjën Jackie Kennedy, ishte ndoshta kënga e fundit sublime e mjellmës.

Më pas mbetën vetëm telefonatat e sikletshme të një Marilyn-i të shkatërruar drejtuar centralit të Shtëpisë së Bardhë dhe dëshira e fundme për të ndalur së vuajturi për dashurinë.

Reviews (0)

Be the first to review “Marylin, Te jetosh dhe te vdesesh per dashurine – Alfonso Signorini”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Info

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.50 4.50 rating from 10 reviews

More Products

Shop By Departments

Shopping Cart

No products in the cart.