Kryezoti i unazave – Besëlidhja e Unazës – John R. R. Tolkien

1,200 L

Sold By: ShoppingTV

in stock

Kodi: LB-415

Categories: ,

“Besëlidhja e Unazës”, është pjesa e parë e aventurës epike të J. R. R. Tolkienit, titulluar “Kryezoti i Unazave”.

Një hobitasi të vogël nga Krahina, Frodos, i besohet një detyrë e jashtëzakonshme: ai duhej të bënte një udhëtim të rrezikshëm në Epokën e Tretë të Dheut të Mesëm drejt Kullës së Zezë të Mordorit, ku duhej të shkatërronte Unazën e Pushtetit – e vetmja gjë që mund të parandalonte sundimin e lig të Kryezotit të Zi. Kështu nis përralla klasike e J. R. R. Tolkienit, e cila vijon me dy librat e tjerë: “Dy kullat” dhe “Kthimi i Mbretit”.

Be the first to review “Kryezoti i unazave – Besëlidhja e Unazës – John R. R. Tolkien”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Store Name: ShoppingTV
  • Vendor: ShoppingTV
  • Address:
  • 4.10 4.10 rating from 42 reviews

Menu

Kryezoti i unazave – Besëlidhja e Unazës - John R. R. Tolkien

1,200 L

Add to Cart