Maske me flluska Chamos ACACI

1,490 L

Sold By: ShoppingTV

In stock

Kodi:k117-40

Chamos ACACI Maske me flluska gazi per te gjitha llojet e lekure, duke perfshire edhe lekuren e ndjeshme

  • Maska e zeze e Bambes ndikon ne pastrimin e  lekure ne saj te pranise se cajit jeshil dhe aminoacideve te frutave.
  • Perberesit ushqyes per fytyren jane jamball, xhenxhefil, shinganda dhe propolis e bejne lekuren elastike dhe rrezatuese.
  • Acidi Hyaluronik dhe allantoini hidratojnë dhe zbuten.
  • Niacinamide dhe adenosine, lehtesojne lekuren dhe zbutjen e rrudhave.

Rezultati efektiv i aplikimit të maskës:

Pastrimi: pastron me shpejtesi dhe ne menyrë aktive fytyrën, duke hequr qelizat e vdekura dhe pikat e zeza. Rigjeneron ngjren e lekures  dhe e le ate te qete. 

 

Rigjeneron ngjyren e lekures : lehteson frymemarrjen qelizore, zvogelon poret, zvogelon ngjyren e zbehte ( bardhe ) dhe freskon lekuren.

Pas hapjes se paketimit  maska aktivizohet nga kontakti i lekures dhe  nderveprimi me oksigjenin,  fillojne te formohen flluska  te cilat konvertohen ne 3D e cila ngop lekuren me oksigjen. Flluskat shperthejne lehtesisht ne shtresen e  lekures, bejne hidromasash dhe sjellin perberesit aktiv te maskes ne lekure.

Rigjeneron dhe ushqen: Perberesit aktiv depertojne lehte ne thellesi  dhe ndihmojne ne funksionimin e ngjyrave te lekures, rrisin rezistencen e saj dhe ngadalsojne procesin e plakjes. Rezultati eshte nje fytyre e paster e qete dhe e ushqyer.

 

Ekstrakt jamball ëmbël redukton sekretimin e melaninës dhe zbardh lekuren. Ajo ka veprim antioksidues dhe lufton peroksidimin e lipideve. Zvogelon freckles dhe heq skuqje ne lekure. Ajo ka nje efekt hidratues dhe eshte nje mjet i shkelqyeshem ne kujdesin e lekures se thate, plasaritur dhe te dehidratuar.

Vetitë antioksiduese te ekstraktit të shiandrës (mbretëresha e bimëve) ngadalesojnë procesin e plakjes. Vepron anti-inflamator dhe zbut.

Rrenja korepake japoneze hidraton shtresat e thella të epidermes.

Kolagjenit e hidrolizuar perforcon indin lidhes, duke ndihmuar lekuren te duket me e ri dhe me e gjalle

 

Perdorni:

Pastroni dhe thani fytyren tuaj. Hiqni masken dhe vendoseni ne fytyren tuaj. Flluska flluskojne dhe  formojne nje shtrese te trashë shkume. Prisni derisa të zbehet, per rreth 10 minuta dhe hiqni ate. Fshij pjesën tjeter te flluskave. Fshini fytyren me nje lecke te lagur.

Paketimi: 25 g

 

 

 


Be the first to review “Maske me flluska Chamos ACACI”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Store Name: ShoppingTV
  • Vendor: shoppadmin
  • Address:
  • 4.00 4.00 rating from 26 reviews

Menuja kryesore

Maske me flluska Chamos ACACI

1,490 L

Add to Cart