Mos harro të më puthësh – Alexandre Jardin

800 L

Sold By: Serxhio

In stock

LB-390

Categories: ,

“…çiftet vdesin nga heshtja.” Këtë mendon personazhi kryesor i “Mos harro
të më puthësh”, Gaspari ose, siç e ka mbiquajtur e shoqja, Zebra. Zebra
është noter, i martuar prej pesëmbëdhjetë vitesh me Kamilën dhe baba i dy
fëmijëve. Ai duhet të kishte jetën e përkryer, por diçka i mungon. Rutina
bashkëshortore ka zëvendësuar tashmë prej kohësh zjarrin e dashurisë së
viteve të para dhe atij kjo i duket e papranueshme. Zebra vendos t’ia rifitojë
zemrën Kamilës së tij… por si?
“Mos harro të më puthësh” (“Le Zébre”) u botua për herë të parë në 1988 dhe po atë vit fitoi çmimin letrar Femina. Qe një nga romanet më të
sukseshme të asaj periudhe dhe në vitin 1992 u ekranizua.
Të gjithë mjaftohen duke ia fituar zemrën një femre që papritmas shfaqet në jetën e tyre.
Po t’ia rifitosh zemrën gruas sate pas pesëmbëdhjetë vjetësh martese? Asnjë donzhuan
imagjinar nuk do t’i futej kësaj ndërmarrjeje të rrezikshme. Dhe pikërisht kjo e
mundonte Zebrën, sepse, jo më kot Shekspiri, Stendali dhe autorët më të mëdhenj nuk
kanë guxuar ta trajtojnë temën e rilindjes së dashurisë: një gjë e tillë duhet të jetë e
pamundur.

Be the first to review “Mos harro të më puthësh – Alexandre Jardin”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.08 4.08 rating from 12 reviews

Menuja kryesore

Mos harro të më puthësh - Alexandre Jardin