Nën bluzën time – Irma Kurti

500 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-220

Gjinia: Poezi
Viti i botimit: 2013
Nr. faqe: 120

Categories: ,

Në publikun e gjerë Irma Kurti njihet si krijuese e talentuar e teksteve të këngëve të muzikës së lehtë. Ka marrë pjesë në dhjetëra anketa muzikore, festivale kombëtare e koncerte pranvere e shumë prej këngëve me tekstet e saj janë nderuar me çmime. Në maj të vitit 1998 ajo publikoi kasetën e më vonë CD me disa nga këngët e saj më të mira nëpër vite.

Vargjet dhe librat e Irma Kurtit kanë fituar shumë çmime nëpër konkurse letrare ndërkombëtare në Itali e Zvicër. Poezia “Nën bluzën time”, titullin e së cilës mban ky libër, është vlerësuar me çmim të parë në Konkursin Ndërkombëtar “Napoli Cultural Classic” 2011, në Itali.

Be the first to review “Nën bluzën time – Irma Kurti”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.08 4.08 rating from 12 reviews

Menuja kryesore

Nën bluzën time - Irma Kurti