Nusja e virgjër – Sonia Topazio

500 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-186

Viti i botimit: 2013
Përktheu: Adrian Beshaj
Nr. faqe: 148

“Nusja e virgjër”, një roman i Sonia Topazios, trajton një ngjarje që zhvillohet midis Italisë dhe Rumanisë. Ndodhitë e rrëfyera marrin jetë nën regjimin diktatorial të viteve tetëdhjetë dhe nëntëdhjetë, kur shumë gjëra ishin të ndaluara, por leja letrare i ka shërbyer autores për të shkruar një histori dashurie dhe në dashuri lejohet gjithçka, madje edhe e pamundura.

Be the first to review “Nusja e virgjër – Sonia Topazio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.08 4.08 rating from 12 reviews

Menuja kryesore

Nusja e virgjër - Sonia Topazio