10%

Ulje

Për Miss Belt

Ofertë me Kohë të Limituar

Skad: 25 Jan, 2022

Qumesht Gomarice

2,200 L

Sold By: ShoppingTV

in stock

Kodi: K70-1

Qumështi i gomaricës!
Lëngu magjik kundër sëmundjeve! I perdorur nga mbretëresha e Egjiptit, Kleopatra zakonisht e përdorte atë për efektet e saj të dobishme. Në ditët e sotme shumë produkte kozmetike (shampo, sapun , krem ) përmbajnë Qumësht Gomarice.

Ai mund të konsumohet si qumësht i zakonshëm dhe përdoret :
• Nga të gjitha moshat
• Për foshjat, kur qumështi i gjirit nuk është i mjaftushëm ose i papërshtashëm
• Përmison sistemin imunitar sepse përbërja e tij dhe përqëndrimi i lartë përmaban Imunoglobulina dhe Lizosima (ideale për gratë shtatzane, foshnjat dhe fëmijët si dhe njerëzit në moshë të madhe. )
• Është i lehtë për t’u tretur dhe i pasuruar me vlera ushqimore.
• Është ideale për rastet e lodhjes, dobësimit, e ushqyeries të dobët (kequshqyerja) dhe keqtrajtimin e përgjithshëm të organizmit.
• Përmban 60 herë më shumë vitaminë C se sa qumështi i lopës, dhe njëkohësisht nuk manget nga vitaminat A, D,E dhe komplekse B.
• Përmbajtja e lartë e laktozës dhe rritja e normës së thithjes të kalciumit nga trupi, një fakt i rëndësishëm për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e densitetit të kockave normale të organizmit.
• Lizozima ka veti antibakteriale dhe inflamatore duke ulur mundësitë e inflamacionit gastroenterologjike, madje edhe në foshnjat.
• Ështe vërtetuar se Qumështi i Gomaricës ndikon pozitivisht në osteogenesi, do më thënë në formimin e kockave , në trajtimin e atherosclerosi si dhe gjatë shërimit të pacientëve me prombleme në zemër.
• Rastet e kollës së mirë në foshjat dhe fëmijëve trajtohen menjëherë , ndërsa në rrastet e më të riturve ka rezultate akoma më të mira. Akoma edhe në alergjinë e lëkurës dhe sistemit imunitar ka rezultate të mbrekullushme.

• Vlen të përmendim se Qumështi i Gomaricës mund të jetë një zgjidhje për njerëzit që kanë probleme ose alergji ,me qumështin e lopës
• Për shkak të kombinimit të saj unik të acideve yndyrore Omega 3 dhe 6 dhe vitaminat A dhe E, ringjallëron lëkurën dhe parandalon plakjen.
• Zakonisht vetëm një lyerje është e mjaftueshme që të ketë rezultate të dukshme në lëkurë të thatë dhe të ndjeshme, të prirur për shërimin e dobët, që vuajnë nga alergjitë, të rrudhosur dhe të moshuar, sidomos kur kërkojmë një efekt rigjenerues dhe antioksidues për lëkurën.
• Fatkeqësisht për shkak të vështirësisë së prodhimit të tij është pak i shtrenjtë dhe i vështirë për t’a gjetur produktin.
Qumështi i Gomaricës i Fermës Tsuihouridis është i kontrolluar nga profesoret e Universiteteve Greke dhe është i aprovuar nga B.E. për cilësinë dhe prodhimin e tij.

Be the first to review “Qumesht Gomarice”

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • 4.54 4.54 rating from 56 reviews

Menu