10%

Ulje

Për Miss Belt

Ofertë me Kohë të Limituar

Skad: 25 Jan, 2022

Set Vaj + Sapun argani

1,200 L

Sold By: ShoppingTV

Out of stock

Kodi: F -397

VAJ I ARGANIT –  HIDRATUESI ME I MIRE

Vaji i arganit përmban vitaminë E në sasi të mëdha, tre herë më shumë se vaji i ullirit. Gjithashtu, ai është i pasur me vitaminat A, dhe F.

Nga hulumtimet shkencore është vërtetuar se vaji i arganit shërben për kurimin e lëkurës, e rigjeneron atë, e furnizon me oksigjen, është hidratues, e ushqen, siguron mbrojtjen, elasticitetin dhe rininë e saj. Ai parandalon rrudhat dhe është profilaksi për sëmundjet në lëkurë dhe flokë.

PËRDORIMI: 1.PËR BUZËT Mukozat e buzëve janë mjaft delikate dhe të ndjeshme ndaj çrregullimeve të organizmit, patologjive dhe kushteve të këqija atmosferike. Vaji i arganit është i mrekullueshëm si skrab për rigjenerimin e mukozave së buzëve.

2. KUNDËR IRRITIMEVE TË DEPILIMIT

3. PËR FLOKËT E DËMTUAR

4. PËR THONJTË

SAPUN ME ARGAN

Sapuni permban vaj te paster te bimes argan nga Maroku i cili eshte nje nga  sakretet  me te lashte  te bukurise.  Ky  sapun  eshte jashtezakonisht  i dobishem  ne riparimin  dhe rimbushjen  e lekures dhe rikthimin e shkelqimit natyral te saj.

Sapuni  i arganit  eshte i pasur me qeliza hidratuese per lekuren te cilat ndihmojne ne riparimin e plageve ekzistuese te formuara per shkak te pucerrave dhe parandalimin e plakjes se lekures.

Be the first to review “Set Vaj + Sapun argani”

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • 4.54 4.54 rating from 56 reviews

Menu

1,200 L