Seti i Alfonso Signorini – Dashuri, Brishtesi & Perralle -10% ULJE (Shtator)

2,490 L2,800 L (-11%)

Sold By: Serxhio

In stock

Seti me 3 libra mbi jeten dhe kujtimet e 3 grave te rralla:

Marilyn, simboli i te bukures.
Maria Callas, Hyjnorja.
Coco Chanel, mbreteresha e shijes.

Category:

Pershkrimi

Seti perfshin:

1. Marylin – Te jetosh dhe te vdesesh per dashurine
Ky libër ka dy protagonistë: Marilyn Monroe dhe dashurinë. Dashurinë e kërkuar, të përgjëruar, të abuzuar, të dështuar, të papritur, iluzive, të zbuluar dhe të humbur. Dashurinë që të bën të jetosh e të vdesësh. Dashurinë e mohuar të fëmijërisë, çmendurinë e së ëmës, jetimoren dhe dhunën seksuale.

2. Coco Chanel – Nje jete si ne perralle
Coco Chanel-i, që bota e zgjodhi si mbretëreshë të shijes, si muzë të bukurisë, bekuar prej sukseseve absolute, është protagoniste e një epoke dramatike, që fitoi dhe luftoi kundër brutalitetit të një bote, të një shekulli.

3. Maria Callas – Teper krenare, teper e brishte
Suksesi i madh artistik i Maria Callas-it u shoqërua gjithmonë nga një jetë private e pafat. Një nga plagët e saj më të dhimbshme ishte raporti i vështirë me Aristotele Onassis. Një dashuri si në përralla, e stuhishme dhe e sëmurë, që shpejt u përball me ndërtuesin e paskrupullt të anijeve, me të cilin Maria pati edhe një fëmijë, që çifti e mbajti gjithmonë sekret.

Një roman pasionant, ku Callas-i herë-herë merr pamjen e heroinave të saj, atyre që, përgjatë gjithë jetës artistike, iu dha zë, shpirt dhe ndjenjë.

Reviews (0)

Be the first to review “Seti i Alfonso Signorini – Dashuri, Brishtesi & Perralle -10% ULJE (Shtator)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Info

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.44 4.44 rating from 9 reviews

More Products

Shop By Departments

Shopping Cart

No products in the cart.