Seti “E kuqe Rubini” dhe “Blu Safiri” – Kerstin Gier

1,700 L1,900 L (-11%)

Sold By: Serxhio

In stock

Seti i cmuar nga Kerstin Gier, kete fundjave me 10% ULJE.
E VLEFSHME ne datat: 29. 08. 2020 deri ne 31.08. 2020, ora 5pm.

Categories: ,

OFERTA E FUNDJAVES ne “Shopping TV Bookstore”

Seti i cmuar nga Kerstin Gier, kete fundjave me 10% ULJE.
E VLEFSHME ne datat: 29. 08. 2020 deri ne 31.08. 2020, ora 5pm.

E KUQE RUBINI
Gueni zotëron një dhunti të veçantë: ajo është trashëgimtare e gjenit të udhëtarit në kohë, gjë të cilën, të afërmit e saj fi llimisht nuk e besojnë. Të gjithë janë të bindur se këtë gjen e ka Sharlota, kushërira e saj. Gjatë shtegtimeve pas në kohë, Guenit do t’i duhet të zbulojë të fshehtat që mbështjellin dhunti në e udhëtimit në kohë, jo vetëm për veten e saj, por edhe për gjenmbartësit e tjerë.

BLU SAFIRI
Një libër që me ironi, fantazi dhe origjinalitet të mban pezull dhe të zbavit, duke të shëtitur përgjatë mijëvjeçarit, në përmbushje të një misioni në të mirë të njerëzimit.

Qysh në çastin që zbuloi se ishte e fundmja e të Dymbëdhjetë udhëtarëve të kohës, jeta e Guendolinës mori tjetër kthesë. Ajo nuk është një vajzë e zakonshme londineze, por një udhëtare në kohë, që Rojat – një urdhër i fshehtë me seli në labirintin e rrugëve përreth Temple Church – e dërgojnë në epokat e shkuara për të marrë një pikë gjaku nga dymbëdhjetë të përzgjedhurit dhe për të plotësuar kronografin, një mision prej të cilit varet fati i njerëzimit.

Gjatë kohës që kërkon nëpër shekuj të tjerë udhëtarë të kohës, ajo përpiqet të kuptojë gjithë misteret dhe profecitë që qarkullojnë për Rrethin. Në gjendjen ku është, e shqetësonthuajse çdo gjë: fakti që e fluturojnë para e mbrapa nëpër shekuj, hamendja përzier me zili e kushërirës Sharlotë, mërzia e mësimeve të vallëzimit e të qëndrimit…

Be the first to review “Seti “E kuqe Rubini” dhe “Blu Safiri” – Kerstin Gier”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.44 4.44 rating from 9 reviews

Menuja kryesore

Seti "E kuqe Rubini" dhe "Blu Safiri" - Kerstin Gier

1,700 L1,900 L (-11%)

Add to Cart