Vaj i karrotes

1,190 L

Sold By: ShoppingTV

in stock

Vetitë shëruese:
Vaji i karotës është një preparat 100 % natyral. Ai nxirret nga karota dhe farat e saj, të cilat shtrydhen në gjendje të ftohtë, për të mos i ndryshuar strukturën e saj kimike dhe për të siguruar efektivitet maksimal në përdorimin mjekësor.
 • Vaji i karotës është një burim i pasur i karotinës, që është substancë e domosdoshme në fuqizimin e shikimit. 
  Vaji i karotës ndihmon në zbutjen e lëkurës, dhe e mbron atë nga rrezet ultraviolet pas një ekspozimi të gjatë nga rrezet e diellit.
 • Mbron nga dalja e flluskave të parakohshme dhe i jep lëkurës freski, duke e mbrojtur kështu ngjyrën dhe delikatesën e saj.
 • Vaji i karotës është i dobishëm për të gjithë llojet e lëkurës.
 • Ndihmon në të gjitha traumat e lëkurës sidomos ekzemat dhe intertrigon.
 •  Ai gjithashtu është i dobishëm në rastet e shpërthimit të puçrrave, si rezultat i ndonjë alergjie ndaj produkteve ushqimore dhe mjekësore.
 • Ky lloj vaji ndihmon gjithashtu në rastet e lëkurës shumë alergjike.
 •  Fuqizon shikimin, substance betakarotinë që gjendet me shumicë në vajin e karotës dhe vitamina A, të cilat janë të dobishme për shikimin.
 •  Ndihmon në sëmundjen me emrin verbimi i natës, parandalon dobësimin e shikimit dhe ndihmon shumë në forcimin e shikimit tek fëmijët që janë në fazën e rritjes.
 •  Karotina e cila është e pranishme në sasi të mëdha në vajin e karotës fuqizon procesin e rigjenerimit të indeve dhe qelizave.
 •  Ndihmon në zhdukjen e rrudhave të fytyrës, të ballit dhe parandalon dobësimin e lëkurës si dhe forcon flokët dhe rrënjët e flokëve.
 • Ndihmon në shmangien e acidit urik nga gjaku në sëmundjen e cermës.
 •  Ndihmon në eliminimin e infeksioneve intestinale dhe mjekimin e ulcerës, pasi pakëson aciditetin e stomakut, fuqizon mëlçinë dhe parandalon verdhëzën.
 •  Zbut zërin dhe pastron kordat vokale.
 Vaji i karotës është burim i rëndësishëm i karotinoideve me të dy llojet e tyre alfa dhe betakarotine. Këto dy substance janë bërë objekt i gjerë studimi për dobitë e tyre në parandalimin dhe luftimin e kancerit.
Përdorim i brendshëm: Një lugë të vogël [çaji] nga vaji i karotës dy herë në ditë, mëngjes dhe mbrëmje pas buke deri në normalizim të plotë të gjendjes.
Përdorim i jashtëm: Lyhet vendi me vajin e karotës dhe mbahet në këtë gjendje për 15 minuta. Kjo bëhet për shtatë ditë rresht, deri në normalizimin e plotë të gjendjes.

 

Be the first to review “Vaj i karrotes”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

 • 4.54 4.54 rating from 56 reviews

Menu