10%

Ulje

Për Miss Belt

Ofertë me Kohë të Limituar

Skad: 25 Jan, 2022

Vaj i Rozmarines

1,190 L

Sold By: ShoppingTV

in stock


Vaj i Rozmarines

1.Higjena orale: Vaji i rozmarinës është një dezinfektues thelbësor dhe përdoret si një shpëlarës për gojën. Gjithashtu ndihmon në largimin e erës së keqe
2.Kujdesi i lëkurës: Eshte antimicrobial dhe antiseptik që e bëjnë atë të dobishem per të eliminuar ekzemen, pezmatimin e  lëkurës, lekuren e thate dhe me akne.
Masazhimi i  rregullt me Vaj Rosmarine ndihmon në tonifikimin e lëkures dhe hidratimin e saj.
3.Rrit aktivitetin mendor:Eshte i rekomandueshem per studentët gjatë perjudhes se provimeve, sepse rrit përqendrimin dhe ndihmon në studimin në mënyrë efikase, gjithashtu stimulon aktivitetin mendor dhe është një qetesues i mirë për depresion, lodhje mendore dhe harresë.
4.Stresi: Përveç natyrës relaksuese dhe aromaterapise, inhalimi i përgjithshëm i vajit te rozmarines është provuar që ul nivelin e kortizolit në pështymë.
Kortisoli është një nga hormonet e stresit kryesore që leshohen gjate kesaj gjendjeje.

Kujdes! 
Këshillohet që të mos përdoret nga gratë shtatzëna, gjate laktacionit, tek femijët, gjithashtu ata që kanë tension të lartë, epilepsi ose diabet.

Add a review

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Review For This Product

  1. by Enver Mustafaj

    Pershendetje,
    Ky produkt është 100% vetëm esencë Rosmarin apo është i holluar?

Vendor Information

  • 4.54 4.54 rating from 56 reviews

Menu