Vajza e dikurshme – JP Delaney

1,000 L

Sold By: Serxhio

In stock

Kodi: LB-26

Nr. faqesh: 338
Perktheu: Blendi Salaj
Viti i botimit: 2018

Categories: , ,

E dëshpëruar për të gjetur një vend për të jetuar, Ema përfundon në shtëpinë e rrugës Folgejt. Shtëpia është vërtet një mrekulli: dizajn minimalist, ku ndërthuren xhami, guri i lëmuar dhe tavanet e varura.

Por, arkitekti i mistershëm që e ka ndërtuar, ngulmon se banorët duhet të jetojnë sipas disa rregullave të rrepta. Shtëpia është ndërtuar me qëllimin e vetëm që ti ndryshojë banorët e saj, dhe ashtu ndodh… Pas një tragjedie vetjake, Xhejni ka nevojë tia nisë nga e para, dhe rruga Folgejt duket vendi i përkryer.

Pak pasi vendoset në shtëpinë e re, merr vesh për fatin e Emës, qiraxheshës së parë. Në historinë që i shfaqet pak nga pak, ka shumë zona të errëta. Teksa përpiqet të ndajë të vërtetën nga gënjeshtra, befas e shkuara nis të marrë jetë.

Një triller psikologjik magjepsës, një nga librat më të shitur të vitit dhe i përkthyer në mbi 40 gjuhë të botës, Vajza e dikurshme ndërthur fatin, në dukje të mbarë, të një gruaje me fundin e mistershëm të një tjetre, në një kaleidoskop hipokrizie, mashtrimi dhe vdekjeje.

Jeni të lutur të bëni një listë të çdo gjëje që është thelbësore për ju. Kjo kërkesë e çuditshme dhe e bezdisshme do të jetë nisja e një rrugëtimi me pasoja shkatërrimtare.

Be the first to review “Vajza e dikurshme – JP Delaney”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

  • Vendor: Serxhio
  • 4.50 4.50 rating from 10 reviews

Menuja kryesore

Vajza e dikurshme - JP Delaney

1,000 L

Add to Cart