Mijëra kliente po presin të shikojnë se çfarë ke në dyqanin tend

PSE TE SHESESH NE SHOPPINGTV.AL?

Tani e kontrollon vete. Shko ne Alexia.com dhe kontrollo qe jemi faqja me e klikuar në Shqipëri e Kosovë. 150 bizneset e para e hapin falas perjetësisht dyqanin e tyre virtual ne platformën më të klikuar.

Zero Pagese fillestare

Disa faqe kerkojne nga 300-600Euro ne vit per te hedhur produktet tuaja ne platformat e tyre. . Ne besojme qe kjo tarife duhet te jete Zero pasi ti je ne fillimet e biznesit.
Meso me teper

E thjeshte te fillosh

Ne kemi ndertuar nje faqe qe mund te perdoret nga kushdo. Gjithashtu edhe nje video tutorial qe e ben shume te thjeshte te besh dyqanin tend pa ardhura asnjehere tek zyrat tona e pa na takuar asnjehere.
Me teper

Support i vazhdueshem

Platforma e SHOPPINGTV.AL eshte ne perkujdesje 7 ditet e javes nga stafi jone i IT ndaj dhe per ty do jete e lehte te kerkosh ndihme kurdo.
Je gati?
1

Regjistro produktet tuaja

  • Regjistro falas produktet tuaja. Merr trajnimin online falas sesi te menaxhosh dyqanin tend online. 
  • Stafi jone i IT mund te lidhe domainin tend psh PINKY.AL me dyqanin tend virtual ne plaftormen e Shopping TV. Se pari e ke falas dhe se dyti ke trafik ne kete faqe. 
2

Merr porosite dhe shit produktet

  • Ti mund te publikosh linkun dhe dyqanin tend virtual ne rrjetet sociale. Te njejten gje do bejme edhe ne ne faqe qe shkojne deri ne 200 K ndjekes. Falas
  • Sapo dikush ben nje porosi te dergojme nje e-mail dhe nje mesazh automatik ne whatsapp. 
3

Ne organizojme dhe transportin

  • Nese deshiron mund te organizosh vete transportin ose ta organizojme ne. Dergojme korrierin tek adresa juaj pasi e keni paketuar dhe i jepni nje dokument dorezimi, korrieri ja dergon klientit ne cdo cep te Shqiperise apo Kosoves. 
4

Merr Pagesat dhe Rrit Biznesin

  • Pasi klienti merr produktin tend ben pagesen dhe pagesa ju kalon juve. Ne kete menyre ju rrisni nje kanal shitjesh qe nuk e keni patur profesional deri me pare. Keni nje dyqan qe e keni te hapur 24 ore ne dite (online) dhe ndiqet nga cdo kalimtar i internetit ne cdo cep te Shqiperise, Kosoves apo edhe me gjere. Nuk ju pengon asnje pandemi per te shitur dhe ske kosto. 

Pagese Zero per te filluar

Transaksione transparente

Nuk ju kushton asnje per te postuar deri ne 500 produkte ne muajIt dhe paguan perqindje vetem pasi realizohen shitjet.

0 Lek
Pagese per listimet e produkteve
15%
Pagese mbi shitjet

Ja se cfare merr per perqindjen qe paguan pas shitjes:

  • Nje komunitet per miliona shqiptaresh qe ndjekin produkte tuaja.
  • Reklamim edhe ne Rrjetet tona Sociale dhe marketingun tone ne Google apo Mediat Parnere pa asnje pagese ekstra.
  • Mbeshtetje per te shtuar prezencen tuaj online.
  • Na vjen keq, nuk jemi me te liret pasi jemi me te klikuarit. Ty te duhet prezence tek me te miret pasi vlen vetem kur shet. 
Ne marrim pagesa Cash, me karte krediti, permes depozitave ne llogari bankare, permes POS-it te shitjeve etj. Xhiroja qe marrim nga posta do depozitohet ne llogarine tuaj cdo 7 apo 14 dite sipas deshires suaj dhe nivelit te shitjeve. 
Postimet duhet te behen ne monedhen leke dhe ato do pershtaten ne Euro per klientet jashte Shqiperise ne menyre automatike sipas Kursit te dites 

Histori te Shitesve ne SHOPPING TV. AL

Ja cfarë thonë shitësit Online në SHOPPINGTV.AL

Pyetje te shpeshta

Ketu do te gjeni pyetjet me te shpeshta mbi shitjet ne ShoppingTV. AL

Si funksionojne pagesat ne ShoppingTV.AL?

Te bashkohesh dhe te fillosh te shesesh ne kete Platformen me te klikuar ne Shqiperi e Kosove ESHTE FALAS. Kemi 3 rregulla kryesore: Pagesa e listimit te produkteve qe eshte ZERO. Pagesa per transportin qe eshte ZERO. Pagesa pasi perfundon shitja me sukses qe eshte 15% e vleres se produktit, zere se e ke shitur me shumice tek nje klient preferencial qe te gjen shume kliente te tjere.

Kaq, asnje pagese tjeter. 

Çfarë me duhet te hap nje dyqan ne ShoppingTv.AL?

Mjafton te hapesh nje llogari dhe te ndjekesh videon qe do veme me poshte. Na shkruaj ne whatsapp dhe te drejtojme ne 

Si paguhem dhe kur i marr parate?

Ti mund te paguhesh per produktet qe i shet klienteve te tu permes platformes sone me te klikuar ne Shqiperi nje here ne jave apo ne dy jave sipas shpeshtesise se shitjeve tua. Ti mund ti terheqesh Cash apo ti depozitojme permes bankes ne llogarine tende bankare po ashtu sic do e bejne edhe nese do hapje nje llogari ne Amazon apo Ebay. 

Sa duhet te jene cmimet qe ti ve ne ShoppingTv.Al?

Ne sygjerojme qe te vendoshesh cmime sa me konkuruese pasi tregu online punon me marxhe te uleta fitimi. Ne sygjerojme nga 25 deri ne 35% mbi koston pasi ne dyqane marzhet shkojne mbi 50 apo 60% te kostos per te mbuluar shpenzimet e qerase e rrogave. Ndaj per produktet qe nuk kerkojne as dyqane e as shites apo qera e drita marzhet duhe te jene te vogla. 

Cfare mund te shes ne SHOPPINGTV. AL ?

Platforma me e klikuar ne trojet shqiptare ofron nje market per te gjitha kategorite e produkteve qe mund te kete kushdo. Nese produktet tuaja nuk i pershtaten kategorive te hapura mund te na shkruash ne nr tone te helpdeskut dhe celim nje katergori per artikujt e tu.  Ti mund te sponsorizosh qe perkrah cdo produkti te dalin te paret produkte e tua. Kjo kushton 15 Euro ne muaj dhe ju ben qe te dilni i pari. 

Ke pyetje te tjera? Na shkruaj ne +355 69 95 93 545

Eshte FIKS koha të fillosh të bësh para

Menuja kryesore