Përshkrim

Android 8.1
XIAOMI Mi Box S bazohet në sistemin operativ Android 8.1, me shpejtësi të lartë dhe performancë të shkeqyer, i cili është krijuar për ta kthyer televizorin tuaj të zakonshëm në një televizor të zgjuar.

DDR3 2 GB RAM, eMMC 8 GB ROM
Është konfiguruar me DDR3 2 GB RAM dhe eMMC 8 GB ROM, kështu që mund të ofrojë hapësirë dhe liri të mjaftueshme për të instaluar aplikacione pa u shqetësuar për mbarimin e hapësirës.

Nje ndihmes i fuqishem i vogel Android Box
Merrni ndihme pa duar ne çdo dhome me Google Home Mini. Eshte mundesuar nga Asistent i Google. Thjesht flisni në telekomandë dhe XIAOMI Mi Box S do të kërkojë atë që dëshironi.

DTS-HD dhe Dolby Surround Sound
Mi Box S mbështet kodimin audio Dolby dhe audio DTS-HD te cilet japin tingull të qartë dhe tredimensional.

4K HDR me qartësi të lartë.
Përmban teknologjinë më të fundit 4K HDR dhe përpunim 4K me shpejtësi të lartë duke procesuar deri në 60 fps. Shijoni një përvojë shikimi me definicion të lartë dhe të gjallë.

Kapaciteti i ruajtjes se performances se larte
Android Tv Box ndertuar me nje Procesor me fuqi Quad-core, GPU 3 + 2-core, siguron procesim te shpejte dhe te qendrueshem per te shijuar nje eksperience te larte te videos dhe audios. Shihni boten virtuale ne nje kendveshtrim tjeter.

 Xiaomi Mi Box S përdorimi i përditshëm

CPU dhe GPU bëjnë një punë të shkëlqyer. Ne e kemi testuar Androidin Mi Box S dhe nuk  ka shfaqur kurrë shenja ngadalësimi ose lodhjeje: shpejtësia dhe reagimi i sistemit janë padyshim dy pika të forta  në favor të këtij Android  TV Boxi . Ne testuam Xiaomi Mi Box S me një monitor 32″ LG 32UD99 4K UltraHD dhe duke përdorur lidhësin S / PDIF lidhëm një shirit zanor Bose Solo 5.

Padyshim një konfigurim i pazakontë dhe jo për “përdorim të përditshëm”, por qëllimi ishte të vëshim në vështirësi harduerin e kutisë së TV Xiaomi dhe nuk ia dolëm: gjithçka rrjedh shumë shpejt, kalimi nga një aplikacion në tjetrin është i rrjedhshëm dhe pa probleme. lundrueshmëri e shkëlqyer e dhënë nga menutë e Android Oreo 8.1. Disa vonojnë me çdo aplikacion të transmetimit të videos (por jo Netflix, as YouTube), që i atribuohet më shumë vetë aplikacionit sesa harduerit të Xiaomi Mi Box S.

Në jetën e përditshme është kënaqësi të përdorësh këtë set-top box Android: praktika e telekomandës dhe rrjedhshmëria e menuve vlerësohen sa herë që ndize.

Android TV Xiaomi Mi Box S

Paketimi Xiaomi Mi Box S
Paketa, ashtu si produkti, është çuditërisht e vogël, por brenda, përveç telekomandës Bluetooth që mundësohet nga dy bateri mini stilus (nuk janë të pranishme në paketim), padyshim gjeni Mi Box S , furnizimi me energji elektrike dhe gjeni një kabllo HDMI cilesore.

Android TV Xiaomi Mi Box S

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Bëhuni i pari që shqyrton “Android TV Xiaomi Mi Box S”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You have to login to add images.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

More Products