Përshkrim

Panexpress 1000 Metal është pajisja e bukës Ariete e krijuar për të përgatitur bukën që ju pëlqen më shumë në shtëpi, duke zgjedhur të gjithë përbërësit që preferoni dhe duke pjekur shpejt bukën. Falë 19 programeve të paracaktuara, me një makinë të vetme buke mund të përzieni çdo lloj përgatitjeje të ëmbël ose të kripur, deri në 1 kg përbërës. lëreni të ngrihet në temperaturë të kontrolluar dhe më pas vazhdoni me pjekjen.

 

Makina e bukës Ariete: si funksionon?

Bërja e bukës në shtëpi normalisht kërkon shumë kohë në dispozicion, disa orë tharje dhe shumë praktikë, veçanërisht për ata që janë të rinj në pjekje. Nga ana tjetër, falë makinës së bukës, mund të zgjidhni programe të ndryshme pjekjeje dhe tharjeje për të marrë gjithmonë rezultate të shkëlqyera, që në përpjekjet e para! Kjo është arsyeja pse Panexpress 1000 Metal është makina e brumosjes dhe pjekjes së bukës e krijuar për të gjithë dashamirët e bukës së bërë në shtëpi. Prodhuesi i bukës së shtëpisë Ariete Panexpress 1000 do të jetë dora juaj e djathtë në kuzhinë për të bërë bukë (por jo vetëm!) çdo lloj buke. Në varësi të llojit të bukës që dëshironi të përgatisni, në fakt mund të fusni përbërës shtesë si fara dhe fruta të thata në makinën e bukës, për të përgatitur bukë me arra ose bukë me fara kungulli, por edhe erëza si shafran i Indisë ose paprika për bukë te shijshme me aromë. Mund të argëtoheni duke ndryshuar llojet e miellit, duke zëvendësuar miellin klasik të grurit me miell orizi ose misri, për bukë të vërtetë të bërë në shtëpi pa gluten dhe duke bërë recetat tuaja të personalizuara.

Falë kohëmatësit, mund të planifikoni nisjen deri në 15 orë më vonë, në mënyrë që të organizoni ditën tuaj dhe t’i përkushtoheni përgatitjes së bukës, picës apo ëmbëlsirave. Pasi të jetë fryrë brumi, mund ta piqni edhe bukën direkt brenda makinës, duke zgjedhur nga 3 shkallët e ndryshme të gatimit të disponueshme. Temperatura konstante dhe e kontrolluar lejon pjekjen homogjene të bukës dhe është një garanci e bukës aromatike dhe të shijshme, duke e mbajtur atë të ngrohtë për 1 orë nga përfundimi i zierjes.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Jini i pari që shqyrton “Berese buke Panexpress 1000 metal “Ariete” 133”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You have to login to add images.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

More Products