Radio BAOFENG BF-588

3,990 L

Shitur nga: ShoppingTV-pm1

10 in stock

Brezi i frekuencës: UHF 400-470 MHz.
Fuqia e vlerësuar me RF: ≤ 5 W.
Kapaciteti i kanaleve: 16.
Tensioni: 3.7 V.
Bateria: 1500 mAh Li-ion.
Komunikimi i vijës: 1-3 km.
Seti perfshin 2 cope
Permasa: 58×99.5×30.5 c

Kodi: K13-412 Kategoritë: , Etiketa: , ,

Gama e frekuencave të radiove është UHF 400-470 MHz. Çdo radio ka 16 kanale të paracaktuara dhe të njëjtën frekuencë për përdorim të drejtpërdrejtë. Kur rrotulloni çelësin e kanalit, mund ta ndryshoni lehtësisht kanalin dhe zëri do t’ju tregojë numrin e kanalit. Frekuenca e kanalit është e programueshme brenda intervalit të frekuencës; Mund të programoni cilindo nga 50 audio CTCSS dhe 105 CDCSS audio në çdo kanal të programuar.

Çdo radio me dy drejtime është e pajisur me një bateri litium-jon të ringarkueshme 1500 mAh dhe një bazë karikimi us. Duhen rreth 4-5 orë për t’u ngarkuar plotësisht, dhe koha e qëndrueshme e përdorimit të një karikimi të plotë është rreth 8-12 orë, në varësi të sasisë së përdorimit. Kur bateria është shumë e ulët, radio radio do të transmetojë automatikisht baterinë e ulët .

Altoparlantët dhe mikrofonat e integruar me cilësi të lartë në radio ofrojnë një tingull të lartë dhe të qartë. Funksioni unik i reduktimit të zhurmës, edhe në një mjedis të zhurmshëm mund të mbajë zërin e pastër. Ka funksionin VOX. Çdo telekomandë vjen me një kufje me një vesh .Kur kufja futet në prizë, i gjithë zëri transferohet në kufje dhe mund të flisni drejtpërdrejt përmes mikrofonit të kufjeve.
Gama e komunikimit në distancë të gjatë me telekomandë varet shumë nga terreni. Mund të komunikojnë deri në 5 km në vende ku nuk ka pengesa (si në det). Radiot janë më të përshtatshme për ekipe ndërtimi, reparte zjarrfikëse, magazina, fabrika, hotele, kisha, shkolla, udhëtime rrugore, kampe familjare dhe gjueti, anije lundrimi, male. Në disa raste është më i qëndrueshëm se një telefon celular, veçanërisht në zona të largëta ose në natyrë ku pritja është e dobët.

 

 

Bëhu i pari që lë një përshtypje për: “Radio BAOFENG BF-588”

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Përshtypje

Nuk ka akoma asnjë përshtypje

Vendor Information

  • Address:
  • No ratings found yet!

Menu