Përshkrim

Sistemi zbulon nëse ka ndonjë pengesë përmes sensorit tejzanor, tregon drejtimin dhe distancën e pengesës me anë të alarmit, duke shmangur përplasjet rezervë të kushtueshme.Ndihmë per siguruar siguri të shtuar për pasagjerët, këmbësorët dhe anëtarët e familjes – që ndodhen rreth automjetit në lëvizje.

1.Cipset i avancuar për mbulim dhe zbulim të zgjeruar.
2. Zbuloni objekte të vogla dhe shufra.
3. Ju mundësojnë të parandaloni përplasjet e rrezikshme dhe të kushtueshme.
4. Siguron siguri të shtuar për pasagjerët, këmbësorët dhe anëtarët e familjes që ndodhen rreth automjetit në lëvizje.

Për shkak të parimit të zbulimit të radarit, kushtet e mëposhtme (duke përfshirë por pa e kufizuar ate) mund të ndikojnë në saktësinë e zbulimit:
1. Pjerrësia e sipërfaqes së lëmuar (vala e sondës thyhet)
2. Objekte pambuku që thithin zërin (sondat thithen)
3.Trup sferik me sipërfaqe të lëmuar (zona e vogël reflektimi)
4. Objekte speciale të ngjashme (reflektimi i valës së sondës është i bllokuar)
5.Në rast shiu të fortë, papastërtia e sondës, dëmtimi, interferenca elektromagnetike me valë, etj. do të ndikojnë në rezultatet e zbulimit

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Bëhuni i pari që shqyrton “Sistem Sensori për Parkimit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You have to login to add images.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

More Products