Përshkrim

– Projektuar posacërisht për gatime të shpejta
– Ka kapacitet 5 litra dhe është e krijuar me një çelik të një cilësie shumë të mirë
– Fundi i trefishtë ferromagnetik (5mm) garanton ruajtjen e nxehtësisë.
– Shtresat e tenxheres material aliazh alumini dhe çelik inoks gatuan në mënyrë të njëtrajtshme dhe mbron vlerat ushqyese të produkteve
– Nuk i ngjit ushqimet.
– Tenxherja gatuan me presion në një temperaturë mbi 100 ° C sepse presioni brenda sobës rrit pikën e vlimit të ujit.
– Redukton kohën e gatimit duke kursyer 70% të kohës dhe energjisë
– Krahasuar me gatimet tradicionale, gatimi në tenxhere me presion ju lejon të ruani më shumë vitamina, minerale dhe aroma, të cilat janë gjithashtu të dukshme në shije: shija e ushqimit është e befasishme.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Bëhuni i pari që shqyrton “Tenxhere Me Presion”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You have to login to add images.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

More Products