Oksimeter pulsi FS

1,990 L

Shitur nga: ShoppingTV-pm1

10 in stock

Modaliteti: Ekrani LED
Gama e matjes së SpO2: 35%-100%
Saktësia: 2%
Pesha: 55g
Pozicioni i matjes: Maja e gishtit
PR Gama e matjes: 25 bpm 250 bpm
Bateria: 2 x bateri alkaline AAA

Kodi: k86-271 Category: Etiketa: ,

Ky Oksimeter portativ është shumë i lehtë për t’u përdorur. Mund të përdoret për të matur me saktësi vlerën e ngopjes së oksigjenit në gjak (SpO2) dhe shkallën e pulsit.

Oksimetri i pulsit FS është i destinuar për matjen joinvazive të kontrollit në vend të ngopjes funksionale me oksigjen të hemoglobinës arteriale (SpO2). Përdor Teknologjinë e Inspektimit Fotoelektrik Oxyhemoglobin për të matur ngopjen me oksigjen dhe shpejtësinë e pulsit përmes gishtit.   Algoritmi i avancuar DSP mund të zvogëlojë ndikimin e artefaktit të lëvizjes dhe të përmirësojë saktësinë e matjes së perfuzionit të ulët.

Eshtë e nevojshme vetëm që pacienti të vendosë njërin nga gishtat e tij në një sensor  për diagnozën dhe një ekran shfaqës do të tregojë drejtpërdrejt vlerën e matur të ngopjes me hemoglobinë.

I përshtatshëm për familje, spitale, kujdes shëndetësor të komunitetit dhe monitorim të performancës sportive.

Pajisja eshte provuar në eksperimentet klinike që karakterizohet me saktësi dhe matje mjaft të lartë.

Bëhu i pari që lë një përshtypje për: “Oksimeter pulsi FS”

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Përshtypje

Nuk ka akoma asnjë përshtypje

Vendor Information

  • Address:
  • No ratings found yet!

Menu