Përshkrim

Burimi me i pasur ne natyre deri me sot Vaji i Linit i cili rekomandohet për mirëqenie dhe ushqim të trupit dhe konsiderohet të jetë burimi më i pasur në natyrë me acide yndyrore omega-3, që nevojiten për shëndetin e secilit sistem trupor.

Vaji i linit ndihmon:

 1. Sistemin kardiovaskular,sistemin imunitar,sistemin e qarkullimit të gjakut,sistemin riprodhues, sistemin nervor.
 2. Ndihmon ne luften kunder kancerit te zorres dhe gjirit.
 3. Ndihmon trupin kundër shtypjes se larte te gjakut,inflamacionit,mbajtjes së ujit dhe funksionit të ulët imunitar.
 4. Shkurton kohën e mëkëmbjes të muskujve të lodhur pas ushtrimeve.
 5. Shton prodhimin e energjisë gjithashtu shton qëndrueshmërinë (staminën).
 6. Përshpejton shërimin e ndrydhjeve dhe të mavijosjes.
 7. Rrit normën metabolike duke e bërë më të lehtë për të djegur yndyrën e tepërt (dhjamin).
 8. Përmirëson absorbimin e Kalciumit.
 9. Forcon thonjtë e duarve dhe të këmbëve.
 10. Mund të përmirësoje pamjen dhe perceptimin e ngjyrave.
 11. Shpesh përmirëson funksionimin e mëlçisë.
 12. Lehtëson disa raste të astmës.

Perdorimi:
Doza ditore që rekomandohet për shumicën e njerëzve është 1000 mg 1-3 herë në ditë. Edhe më mirë do të ishte nëse ushqimeve si buka dhe sallatat që hani iu shtoni vaj lini. Studimet shkencore që janë bërë kanë përdorë deri 30 gram vaj liri në ditë sigurt dhe pa efekte anësore.

 

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Jini i pari që shqyrton “Vaji i linit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You have to login to add images.

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

More Products